עיקול בית

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

מצב של עיקול בית בארה"ב בדומה למצב בארץ הוא משהו שכדאי לטפל בו בהקדם האפשרי. במאמר הזה נעסוק בנושא בארה"ב שבמהלך משבר הנדל"ן ב-2008 גרם לעיקולים של בתים רבים ולפשיטות רגל של אזרחים רבים.

עיקול בית

מהו עיקול בית

כאשר אנו קונים בית עם משכנתא, אנו משתמשים בבית כבטוחה להסכם משפטי עם חברת משכנתאות. בתמורה לכספים המשמשים את המלווה לרכישת בית, אנו מסכימים לציית לתנאים מסוימים, לרבות לוח תשלומים. אם איננו מצייתים לתנאים אלה, המלווה יכול למכור את הבית בהתאם לשורה של הליכים משפטיים על מנת שיוכלו לשחזר את סכום הלוואת המשכנתא המצטיינת ואת ההוצאות שנגרמו בהליך הגבייה. הליך משפטי זה הוא עיקול בית. תשלומי משכנתא חסרים הם הסיבה השכיחה ביותר לאיום העיקול, אך פעילויות אחרות המפרות את תנאי המשכנתא עלולות להביא גם לעיקול. למרות שנראה שבעלי בתים מסתבכים בקלות כאשר הם מתמודדים עם קשיים כלכליים, אך זהו אינו מצב אידיאלי לבנקים, ומלווים רבים יעשו כמיטב יכולתם להימנע ממצב זה. זה דורש מהמלווה לסיים שורה של צעדים לפני מכירה פומבית של הבית.

איך להמנע ממצב של עיקול בית

עבור בעלי בתים בסכנה כלכלית, עיקול בית אינו דבר מובן מאליו. ישנן דרכים רבות להימנע מכך, אך החלק החשוב הוא להתחיל מוקדם. ההזדמנויות שתוכלו להשיג יושפעו ממקום מגוריכם, גילכם ונתונים דמוגרפיים אחרים, פיגורים, מסמכי ותנאי המשכנתא שלכם, סוג המלווה וכו'. אם אתה לווה ותיק או סוג מיוחד אחר, יתכנו אפשרויות אחרות למלווה או לתוכנית הממשלתית שלך. דברים שחשוב לשים לב: רבות מהאפשרויות הללו כוללות אשראי ומסים, ואף עשויות להגדיל את נטל החוב שלך, ולכן קבלת הכוונה מקצועית חשובה מאוד. 

פשיטת רגל במהלך עיקול בית

אופציה של פשיטת רגל כדי למנוע עיקול בית

לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל עם עורכת דין להסדר חובות, החוק הפדרלי אוסר על כל גובה חובות, כולל המלווה המשכנתא, להמשיך ולבצע פעילויות גביית חובות גם אם נקבעה המכירה הפומבית. בדרך כלל, אפשרות זו רק תקנה לך יותר זמן להחליף את מקום עבודתך האבוד או להתאושש מנכות זמנית; היא לא תשחרר אותך מחובות. הנושה יעבוד איתך לפתח תוכנית החזר סבירה, כך שתוכל לשמור על ההלוואה או למכור את ביתך לפירעון החוב.

אופציה של מכירה זריזה של הנכס

אתה חייב יותר משכנתאות ממה שהשוק משלם, ולכן המלווה שלך מאפשר לך למכור את הנכס במחיר נמוך ממה שאתה חייב. אם המלווה יבטל את ההליך של עיקול בית של ביתך או יקבל חוזה חלופי, הוא רק יסתובב וינסה למכור מחדש; הוא עשוי לראות במכירה זריזה כחסכון בזמן ובטרחה. כדי להימנע מעיקול עקב מכירה בחסר, עליך להתחיל את התהליך מוקדם ככל האפשר, מכיוון שעסקאות נדל"ן מסוג זה עשויות להימשך זמן רב.

זקוק לשירותי ניקיון? שיפוצים? חשמל? אינסטלציה? צבע? הובלות?

השאר לנו את הפרטים שלך ונמצא עבורך את איש המקצוע הטוב ביותר לפי מקום מגורך.
כתבות נוספות
שתף אותנו בחוויתך